About us
History of club
Results of observations
Publications
Astrophoto
Contact us
Guest book
Русский

About us

Залежність від погоди в метеорних астрономічних спостереженнях спонукає розробляти методи, в яких використовується електромагнітне випромінювання радіодіапазону. Використовувати радіолокаційний метод любителям метеорної астрономії непросто, як в силу складності реєстрації в державних службах передавальної радіоустановки, так і через складність у виготовленні такого роду установки. Але використання радіодіапазону для метеорних спостережень знайшло свою реалізацію в серії т. Н. пасивних радіометодов спостереження. До останніх належить зокрема:

1. Реєстрація власного випромінювання метеорів на довгих і середніх довжинах хвиль (довжина хвилі 100-1000 м і більше);

2. Реєстрація інтерференційних свистів від метеорів при прослуховуванні короткохвильової прилеглої радіостанції (довга хвилі 10-100 м);

3. Реєстрація відбитих від іонізаційного сліду музично-мовних сигналів (МРС) від далеких радіостанцій на ультракоротких довжинах хвиль метрового діапазону.

Більш уважно розглянемо останню різновид радіонаблюденій метеорів. Цей метод базується на явищі відображення радіохвиль від іонізаційного метеорного сліду у верхніх шарах атмосфери. Як відомо, радіохвилі УКВ-діапазону (або, як не зовсім правильно кажуть, FM діапазону) пронизують атмосферу, не відбиваючись від іоносфери, і проникають в космічний простір. При цьому вони майже не огинають земну поверхню і FM-радіостанції можна чути тільки в «зоні прямої видимості». У звичайному стані ми не можемо чути ці радіостанції з інших міст (наприклад, Москви), але коли у верхніх шарах атмосфери пролітає метеор, його іонізаційний слід на короткий час (0.5-3 секунди) відбиває радіохвилі далекій FM-станції, і ми можемо її чути, якщо на цій хвилі не працюють місцеві потужні радіостанції. Радіоустановка при цьому реєструє музично-мовний сигнал (МРС). Кількість МРС за годину, як і ZHR, зрозуміло, пропорційна кількості метеорів, які проникають за цей час в атмосферу, але очевидно, що не дорівнює візуальному ZHR. Тому, на наш погляд, однією з найважливіших завдань метеорних радіонаблюденій такого характеру є знаходження коефіцієнтів пропорційності між кількістю МРС за годину і візуальним ZHR, а також визначення впливу різних факторів (сонячна активність, стан атмосфери і т. П.) На ці коефіцієнти.

У 2007 році на астроклубе гімназії №59 була зібрана перша наша радіоустановка для реєстрації МРС-ів. Її структурна схема зображена на рис.1, а зовнішній вигляд і дипольна антена на ріс.2,3.
Unfortunately, the English mirror of site is frozen from 2007astro59 copyright © 2004-2007

partners can never pay us to guarantee favorable p2pb2b exchange review.