Главная
О нас
История клуба
Результаты наблюдений
Болидный партуль
Радионаблюдения метеоров
Видео метеоров
Фотографии
Наши статьи
Контакты
Теория
Ссылки
Форум
Гостевая книга
English (till 2007)

Наши фотографии

В данной рубрике представлены некоторые наши фотографии. Чтобы узнать подробнее, выберите соответствующую ссылку!


Астрофото

Здесь Вы можете увидеть некоторые наши фотографии небесных объектов и явлений

 

Жизнь клуба

В данной рубрике мы выкладываем фотографии о жизни нашего клуба

Болід - яскравий метеор, що має зоряну величину яскравіше Венери. Трапляються метеори, яскравість яких може зрівнятися навіть з яскравістю Сонця. Політ яскравого боліда - рідкісне і захоплююче природне явище, яке викликається вторгненням в щільні шари атмосфери великих твердих частинок (метеорних тіл). Рухаючись в атмосфері, частинка нагрівається внаслідок гальмування і навколо неї утворюється обширна світна оболонка з розжарених іонізованих газів. Голова боліда часто має помітний кутовий діаметр і форму краплі. Светящаяся оболонка має різні кольори: зазвичай це біло-зелений або біло-блакитний, іноді навіть жовтуватий або червоний.

Характерною особливістю болідів є спалаху їх блиску. Спалахом називають швидке збільшення блиску боліда на кілька зоряних величин протягом малого проміжку часу (мілісекунди). Найчастіше спалахи викликані розпадом метеорного тіла на кілька осколків, які вже є новими, набагато меншими, метеорними тілами.

Пролітаючи, яскравий метеор часто залишає за собою газовий або іонізаційний слід у вигляді сріблясто-блакитний смужки уздовж своєї траєкторії. Вони являють собою область іонізаційного газу, який світиться в результаті процесів рекомбінації. Їх форму видно протягом декількох хвилин (форми деяких «довгоживучих» слідів можуть зберігатися до 150 годин!). Потім слід змінює свою форму, розширюється і з часом зникає. Крім іонізаційних, є ще пилові метеорні сліди, які можна побачити тільки вдень або в сутінках, так як їх видно завдяки відображенні сонячного світла. Після формування вони також починають деформуватися, переміщатися і зникати.

Політ боліда нерідко супроводжується різними звуковими явищами. Спочатку можна чути різкий одиночний або багаторазовий бавовна, як від ударних хвиль, створених тілами, які рухаються з надзвуковими швидкостями. Потім доноситься гуркітливий звук, начебто гуркоту грому. Цей звук викликаний різким стисненням повітря в порожнині за метеоритом. Область глибокого вакууму формується відразу за метеоритом, оскільки його швидкість значно більше, ніж середня швидкість молекул повітря. До спостерігачеві спочатку доходить гуркіт від найближчого ділянки траєкторії боліда. Звукові хвилі від інших точок траєкторії боліда сприймаються як поступово завмирають гуркіт грому. Оскільки швидкість поширення звуку при нормальних умовах становить 330 м / с, то минає кілька хвилин після польоту боліда, перш ніж ми почуємо гуркіт. За цього інтервалу часу між прольотом боліда і його звуковою хвилею легко визначити найкоротша відстань до самого боліда.

Ударна хвиля боліда не єдиний тип звуків, породжуваних болідами. Існує ще один вид звуків (шипіння, свист, шелест листя, звук матерії, що рветься), які можна почути одночасно з прольотом боліда. Боліди з аномальними звуками, швидкість поширення яких дорівнює швидкості світла, називають електрофонах. Їх відмінність від звичайних полягає в тому, що вони згасають на низьких висотах, а також мають більшу тривалість польоту. Можна припустити, що аномальні звуки, які ми чуємо одночасно з польотом боліда, швидше за все, є певною формою електромагнітних збурень, які утворює метеорні тіло. Політ електрофонах боліда часто супроводжується порушеннями радіозв'язку.

Дослідження фізичних явищ, які супроводжують політ метеорного тіла, містить багато інформації для вивчення фізичних і динамічних процесів, які відбуваються в так званій метеорної зоні земної атмосфери, яка охоплює висоти близько 60-120 км. Для цих шарів атмосфери метеори, напевно, залишаються найбільш ефективним «досліджуваним інструментом» навіть на тлі сьогоднішнього розмаху досліджень за допомогою космічних апаратів. Також болідной спостереження особливо важливі для вивчення падіння метеоритів, адже з їх допомогою можна визначити швидкість і точне місце падіння метеорита, його характеристики. Рідкісне явище боліда вдається побачити далеко не кожному. Ще рідше вдається сфотографувати або зняти його на відео. Зовсім небагато існує аудіозаписів звуків, супроводжуючих прольоти болідів. Відомий нині Челябінський болід був скоріше винятком із правил. Адже, наприклад, невідомо відео та фото досить яскравого і галасливого білоруського боліда, який пролетів в липні 2012 року. Тому є цікавим і корисним створення систем, які патрулюють небо в автоматичному режимі, для отримання з їх допомогою нових даних про боліди. Нами описана спроба створення болідной патруля на аматорському рівні, а також представлені перші результати його роботи.
Киев / Жуляны (аэропорт) 

moon phase

AK59 © 2004-2013